Poznaj naszych prawników

Maciej Puchała & Partnerzy to kancelaria radcy prawnego w Szczecinie, którą tworzy zgrany zespół prawników i firm współpracujących zapewniających profesjonalną obsługę biznesu w bieżącej działalności i w zaawansowanych przedsięwzięciach. W codziennej pracy staramy się oferować najrzetelniejsze doradztwo prawne i profesjonalną pomoc m.in. z zakresu prawa autorskiego, handlowego czy upadłościowego, obsługując również Klientów indywidualnych.

Radca prawny Maciej Puchała

Radca prawny Maciej Puchała jest absolwentem Wydziału Prawa  i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. Studia ukończył w 2004 r., składając egzamin magisterski z postępowania cywilnego pod kierunkiem dr Kingi Flagi-Gieruszyńskiej. W latach 2004-2008 odbył aplikację radcowską, w 2008 r. złożył egzamin radcowski. Do dziś jest członkiem Okręgowej Izby Radców Prawnych w Szczecinie wpisanym na listę radców prawnych pod numerem SZ-981.

Od tego czasu nieprzerwanie wykonuje zawód radcy prawnego w kancelarii i w spółkach. Specjalizuje się w prawie spółek oraz w postępowaniu cywilnym, w szczególności w procesie gospodarczym. Od 2009 r. działa w ramach międzynarodowego zespołu prawników świadczących usługi przedsiębiorcom w sprawach o charakterze transgranicznym, w tym w sprawach sądowych, w negocjacjach oraz w procesach restrukturyzacji, fuzji i przejęć. Zdobył unikalne doświadczenie, prowadząc obsługi prawne transgranicznych postępowań upadłościowych.

Jego prywatne zainteresowanie informatyką i komputerami przekładają się na pracę zawodową. Zrozumienie zagadnień informatyki pozwala mu na fachowe doradztwo firmom z branży IT.  Zaprojektowanie umowy licencyjnej czy prowadzenie procesu o ochronę praw autorskich do utworu informatycznego jest znacznie ułatwione dzięki zrozumieniu tego, czym w istocie jest produkt informatyczny i jak powstaje.

Płynnie mówi po angielsku i doskonali swój niemiecki. Posiada certyfikat znajomości języka angielskiego Uniwersytetu Cambridge – Certificate in Advanced English.

Prywatnie jest mężem i ojcem. Wolne chwile spędza z rodziną, uprawia sporty: pływanie, biegi, uczy się gry w tenisa, a w zimie, kiedy tylko może, jeździ na snowboardzie.

Zespół prawników

Zatrudniamy lub stale współpracujemy z prawnikami wykwalifikowanymi w różnych dziedzinach prawa. Dzięki pracy na zaawansowanych platformach informatycznych do zespołu pracującego nad danym zleceniem możemy w każdej chwili dołączyć nowych członków z każdego zakątka Europy.

Stale współpracujemy z naszymi partnerami biznesowymi z zakresu doradztwa podatkowego, audytu i księgowości. Kooperujemy z firmami consultingowymi oraz zajmującymi się pozyskiwaniem finansowania inwestycji, co pozwala nam oferować wysokiej jakości obsługę prawną firm.

Doświadczenie nabyte w pracy w międzynarodowym zespole prawników przekładamy na obsługę lokalnych Klientów. Dzięki szerokiej wiedzy i dobrej organizacji potrafimy zapewnić kompleksową opiekę i porady prawne, przy dostosowaniu zasad współpracy do lokalnych warunków rynkowych.